"BÜYÜK DOĞU TURU"

  

Mardin, Kahta, Urfa'nın Balıklı gölü, tarihi Harran Kenti, Harran Ulu Camii ve Üniversitesi, Konik Kubbeli tarihi Harran evleri ve ilginç doğa yapısıyla dünyanın 8. Harikası olabilecek güzellikteki Nemrut Dağında muhteşem gün batımı..
 
TURUN ÖZELLİKLERİ: Sabah erken uçakla Diyarbakır’a gidip, akşam uçağıyla Gaziantep’den dönerek, iki gece üç günlük bir programla,Güney Doğu Anadolu’nun en önemli kentleri ve tarihi eserlerini, kısa bir seyahatte gezme imkanı bulabileceğiniz bir tur. GAP bölgesini tanımak için çok uygun bir fırsat.
 
Cuma    İstanbul - Diyarbakır - Mardin - Kahta
Diyarbakır hava alanından tur otobüsümüzle Mardin’e geçiş ve Deyrülzeferan Manastırı, Zinciriye Medresesi, Kasım Paşa Medresesi, Ulu Camii ve Postahane Binası gezileri. Öğlen yemeği için serbest zaman ve Midyat üzerinden Hasankeyf’e hareket. Akşam üstü Hasankeyf gezisi ve geceleme için Kahta’ya varış. Akşam yemeği ve geceleme Nemrut 2000 otelde.
 
Cumartesi    Kahta – Nemrut Dağ – Kahta
Tam gün Nemrut Dağı gezisi: Cendere Köprüsü, Karakuş, Eski Kahta ve dağ köylerinde öğlen yemeği. Son olarak da Nemrut Dağı tümülüsü'ne çıkış ve güneşin batışını izleme. Akşam yemeği ve geceleme Nemrut 2000 otelde.
 
 
Pazar    Kahta - Urfa - Harran – Zeugma- Gaziantep – İstanbul
Sabah erken Atatürk Barajı’ndan geçerek Harran’a varış. Harran gezisinden sonra Urfa’ya geri dönüş ve Balıklı göl’de öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra Zeugma’dan geçerek Gaziantep’e hareket.

.