Tasarımı Kaydet  Kapat

ANTAKYA VE HALEP

ANTAKYA VE HALEP

ANTAKYA VE HALEP - 5 Gün 4 Gece

1. GÜN ÇARŞAMBA

Sabah belirtilecek saatlerde misafirlerimiz bildirilecek noktalardan alınarak, Atatürk hava limanı iç hatlar terminaline ulaşımları sağlanacaktır. TK 2252 sefer sayılı uçağımızla, 09:10 da Hatay’a hareket. Saat 10:55 de Hatay Havalimanına varış ve Antakya ya hareket. Yaklaşık 30 dakikalık bir yolculukla Antakya ya varış. Anadolu Restaurant da alacağımız Öğle yemeği sonrası St.Pierre Kilisesi ve Antakya Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Kale gezisi sonrası otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği Sveyka Restaurant’da, Konaklama Antakya otelimiz olan (The Liwan Otel) de yapılacaktır.

2. GÜN PERŞEMBE

Sabah kahvaltısı sonrası hareketle Antakya Şehir turu. Arkeoloji Müzesi - Habibi Neccar Camii - Antakya Kültür Koridoru (Eski Antakya evleri - Katolik ve Protestan Kilisleri ) göreceğimiz yerler arasında. Kültür koridoru gezisi sonrası Uzun Çarşı da serbest zaman ve alışveriş imkanı. Pöç Kasabı’nda alacağımız öğle yemeği Yusuf Usta’da közde hazırlanmış künefe yenerek ardından, Antakya dan ayrılış ve Harbiye ye hareket. Yaklaşık 30 dakikalık bir yolculukla Harbiye ye varış. Seyir Terası ve Harbiye Şelale gezilerinden sonra Harbiye de Kule Restaurant da akşam yemeği. Akşam yemeği sonrası Antakya da ki otelimize dönüş ve konaklama..

3. GÜN CUMA

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılış ve Samandağ’a hareket. Yol güzergahımız üstünde bulunan ST. Simon Manastırı gezisinden sonra Çevlik - Beşikli Mağara - Titus Tüneli göreceğimiz yerler arasında. Dervişan Ata Restaurant (Balık) da alacağımız öğle yemeği sonrası ülkemizin tek Ermeni Köyü, Vakıflı ve Hıdırbey Musa Ağacı gezilerinden sonra mesire yeri Batıayaz üzerinden Antakya ya dönüş, akşam yemeği Leban Restaurant’ta ve konaklama..

4. GÜN CUMARTESİ

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılış ve Halep e hareket. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculukla Cilvegözü Sınır Kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra saat 10:00 sularında Halep e varış. Panoromik Yeni Halep Turundan sonra Halep Kalesi - Zekeriya Camii ( Emevi ) - Bimeristan ( tarihi akıl hastanesi ) gezilerinden sonra Kapalı Çarşı da serbest zaman ve alışveriş imkanı. Kapalı Çarşı gezisi sonrası Tarihi Saat Kulesi ( Bab –ıl Faraj ) ve Aziziye ( Ermeni Çarşısı ) göreceğimiz yerler arasında. Öğle Yemeği Wanes Restauran, Akşam yemeği Beyt Wakil Restaurant da. Konaklama Riga Palace Hotel de..

5. GÜN PAZAR

Sabah kahvaltı sonrası hareketle Halep Müzesi ve tarihi Baron Oteli göreceğimiz yerler arasında. Halep e özgü kuru baklava alışverişi sonra saat 11:00 sularında Halep den ayrılış ve sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra saat 13:00 sularında Reyhanlı ya varış. Yenişehir gölü Özberk Tesislerinde (Tuzda Tavuk) alacağımız öğle yemeği sonrası Hatay Havalimanına transfer. Saat 17:05 te TK 9067 sefer sayılı tarifeli uçağımızla, İstanbul, Sabiha Gökçen havalimanına hareket, 18:45 İstanbul’a hoş geldiniz. Özel aracımızla, misafirlerimizin tur başlangıcında alındığı noktalara ulaşımı sağlanacaktır.

Etiketler:  


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Programdaki tüm uçak biletleri
Havalimanı vergileri
Programdaki tüm transferler
Programdaki konaklamalar
Programdaki tüm kahvaltılar
Programdaki tüm öğle yemekleri
Programdaki tüm akşam yemekleri
Programdaki müze ücretleri
Programdaki tüm transferler
Yurtdışı Çıkış Harcı
Türsab seyahat sigortası
Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Yemeklerdeki alkollü içecekler
Fazla bagaj ücretleri
Program harici geziler
Vize ücreti
Kategoriler