Tasarımı Kaydet  Kapat

BÜYÜK DOĞU TURU

BÜYÜK DOĞU TURU

BÜYÜK DOĞU TURU - 10 Gün 9 Gece

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun eşsiz doğal güzelliklerini keşfederken,
Küçük Asya'da iz bırakmış sayısız eski uygarlıklara da tanıklık edin...

TURUN ÖZELLİKLERİ:

Turumuz Kars'ta başlayıp, Adana'da sona ermektedir. Turun başlangıç noktasına ulaşım ve bitiş noktasından geri dönüş katılımcıların kendi olanaklarıyla gerçekleşecektir. Kars havaalanı kapalı olduğundan uçakla Erzurum`a ulaşılabilir. Hira Tour son uçaktan sonra Kars Simer otele transferi gerçekleştirecektir. İstenirse Acentamız uçak yerleri konusunda yardımcı olabilir. Tur 45 kişilik otobüsle yapılacak ve katılımcı sayısı 30 kişi ile sınırlı olacaktır. Öğle yemekleri, daha rahat bir gezi olanağı yaratabilmek amacıyla genelde serbest bırakılmıştır.

1. GÜN - Cuma İstanbul - Kars

Kars Simer Hotel de buluşma akşam yemeği otelde.Tur katılımcıları kendi imkanları ile Kars'a gelirler.

2. GÜN Cumartesi Kars - Doğu Beyazıt - Van

Kahvaltı sonrası hareketle Ani Harabeleri gezisi , öğle yemeği için Kars'a dönüş ve boş zaman, (öğlen yemeği serbest) Iğdır ve Doğubeyazıt yolu ile Ağrı Dağının muhteşem görüntüsü kilometrelerce izlenerek D.Beyazıt'a varış, İshakpaşa Sarayı gezildikten sonra Tendürek Dağlarından geçilip Muradiye Şelalesi görülerek Van'a ulaşılır. Akşam yemeği otelde.

3. GÜN Pazar Van

Kahvaltı sonrası hareketle,İran sınır yolundaki eski bir kürt beyine ait olan Hoşap Kalesi ve Urartuların bir dönem başşehri olan Çavuştepe Ören yeri gezileri sonrası tekne ile Aktamar Adasına geçilir. Aktamar Kilisesi gezisi sonrası öğlen yemeği için şehirde boş zaman arkasından,Urartu medeniyetine kadar uzanabilen Van Kalesinde güneş batışı seyredilerek otele dönülür. Akşam yemeği otelde.

4. GÜN Pazartesi Van - Diyarbakır

Kahvaltı sonrası erken hareketle Tatvan'a varış. Dünyada ikinci büyük krater gölü sayılan Nemrut Krater gölü'nü görmek için minibüslerle Nemrut Tepesine çıkılır. Bitlis'te vereceğimiz fotoğraf molası sonrası,Mezopotamya'nın girişi sayılacak Dicle nehrinin kollarından birisinin üzerine kurulmuş olan Malabadi Köprüsü gezilerek Diyarbakır'a varılır.Otele yerleşme ve akşam yemeği otelde.

5. GÜN Salı Diyarbakır - Mardin

Sabah erken hareketle,Diyarbakır Ulu Camii ve Surlar gezildikten sonra Hasankeyf'e varış.yakın zamanda sular altında kalacak bu muhteşem yerin gezisinden sonra ,Midyat yakınlarındaki Mor Gabriel Manastırı gezilerek Mardin'e varış şehir gezisi.Akşam yemeği otelde.

6. GÜN Çarşamba Mardin - Urfa - Kahta

Sabah kahvaltı sonrası erken hareketle, Darülzeferan Manastırı ve Kasımiye Medresesi gezilerek , Mezopotamya'nın bir ucundan öteki ucuna geçilerek Harran'a varılır.Bu ilginç köy ve eski kalıntıları gezildikten ve köy usulü öğlen yemeği eski evlerden birisinde yenildikten sonra Urfa'ya varılır. Urfa Balıklı Göl, Halil İbrahim Mağarası ve çarşı gezileri sonrası Kahta'ya hareket edilir yolda zaman imkan verirse Atatürk Barajı gezilerek Kahta'ya varılır. Akşam yemeği otelde.

7. GÜN Perşembe Kahta - Nemrut Dağı - Kahta

Sabah kahvaltı sonrası hareketle, Karakuş Timülüsü, Eski Kahta Kalesi ve Cendere köprüsü gezilerine müteakip, yol üzerindeki bir dağ köyünde öğlen yemeği yenir .Öğlen yemeğinden sonra Arsemia gezisi arkasından güneş batışı için Nemrut Dağı'na çıkılır. Teraslar gezildikten sonra akşam yemeği ve "sıra gecesi" için otele dönüş.

8. GÜN Cuma Kahta - G.Antep - Antakya

Kahvaltı sonrası hareketle, G.antep Zeugma müzesi gezisi ve şehirde boş zaman, İmam Çağdaş lokantasında öğlen yemeği ve Antakya'ya varış.Akşam yemeği otelde.

9. GÜN Cumartesi Antakya - Adana

Kahvaltı sonrası hareketle, Mozaik Müzesi ve St.Pierre Kilisesi gezileri sonrası, Karatepe Hitit Kalıntıları gezilerek , Adana'ya varış.Otele yerleşme.: Akşam yemeği serbest.

Etiketler:  


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Programdaki tüm uçak biletleri
Havalimanı vergileri
Programdaki tüm transferler
Programdaki konaklamalar
Programdaki tüm kahvaltılar
Programdaki tüm öğle yemekleri
Programdaki tüm akşam yemekleri
Programdaki müze ücretleri
Programdaki tüm transferler
Yurtdışı Çıkış Harcı
Türsab seyahat sigortası
Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Yemeklerdeki alkollü içecekler
Fazla bagaj ücretleri
Program harici geziler
Vize ücreti
Kategoriler