Tasarımı Kaydet  Kapat

KARADENİZ TURU

KARADENİZ TURU

KARADENİZ TURU - 4 Gün 3 Gece

Renkli flora örtüsü ve muhteşem manzaralarıyla Doğu Karadeniz. Yaylalarda ki yöreye özgü yaşam, güler yüzlü ve misafirperver insanlar, keşfedilmeyi bekleyen yurdumuzun çok özel bir köşesi…

1. GÜN Perşembe İSTANBUL-TRABZON-AYDER

Gezimizin bu ilk gününe Trabzon'u tanımak maksadıyla şehir turuyla başlıyoruz.Daha sonra istikametimiz Trabzon'daki ilk İslami eser olduğu düşünülen Yavuz Sultan Selim'ın annesi ve II.Beyazıd'ın eşi Gülbahar Hatun Camii ve Külliyesi , surlar ,Atatürk Köşkü ve Ayasofya Müzesi ziyaretleri .Öğle yemeğimizde Müze Restaurant' ta mevsim balıklarından tadacağız. ardından Rize Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz. Ülkemiz florasının % 38 ini barındıran Fırtına Vadisi'ni keşif zamanı . Kemer köprüleri , yöresel mimarisi , coşmuş akan derede rafting yapan insanlarla tanışma zamanı Daha sonra araçlarımızla Çamlıhemşin üzerinden önce Zilkale' yi gezip, kaplıcalarıyla ünlü Ayder'e varıyoruz.Sonrasında Gelintülü şelalesini fotoğraflayıp , doyumsuz manzaraları ve temiz havasında yürüyüş zamanı. Gün batımına doğru döneceğimiz Ayder ' de kaplıca keyfi yapma zamanı. Akşam yemeği ve geceleme Ayder Haşimoğlu otelde.

2. GÜN Cuma AYDER-UZUNGÖL

Sabah yöresel kahvaltımızın ardından Of -Çaykara güzergahını takiben bir doğa harikasını keşfetmek üzere Uzungöl'e geçiyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Rize bezi dokuma atölyelerinden bir tanesini ziyaret ediyoruz.Rize Zihni Derin çay bahçesinde soluklanıp çay diyarından hediyelik çaylarımızı alıp öğle yemeğimiz sonrasında Uzungöl'e hareket. Geceyi geçireceğimiz Uzungöl' de İnan tesislerine yerleştikten sonra Haldizen (Demirkapı) Yaylası'na geçip bin bir renkli çiçeklerin büyüsüne kapılacağınız Balıklı göl ve Aygır göllerinde yürüyüş Akşam yemeğinde tadacağımız halis tereyağında kızarmış Alabalık sonrasında göl etrafında yürüyüş yapıp çevreyi geziyoruz.

3. GÜN Cumartesi UZUNGÖL-SÜMELA-TRABZON

Sabah kaygana , kuymak , bal gibi yöresel tatlar eşliğinde alacağımız kahvaltımız sonrasında Trabzon'a hareket. Önce Düzköy ilçesi Çal Beldesinde bulunan Çal Mağarasını gezeceğiz. Oradan Hıdırnebi Mezrası' nda çaylarımızı yudumlayıp Karadeniz'i kuşbakışı seyredeceğiz. Meşhur Akçaabat Köftesini tatma imkanını bulacağımız öğle yemeği sonrasında döneceğimiz Trabzon'da Zorlu Grand Otele yerleşiyoruz. Bedesten, Bakırcılar ve Kuyumcular çarşısı gezileri için serbest zaman. Akşam gün batımını seyredip , çaylarımızı yudumlayacağımız Boztepe'ye çıkarken Kızlar Manastırı'nı da gezeceğiz. Akşam yemeği otelimizde.

4. GÜN Pazar TRABZON-İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrasında, gezimizin son gününde , Trabzon'dan hareketle varacağımız Maçka Altındere Milli Parkı içerisindeki Sümela Manastırı gezimiz sonrasında manastır yanından aracımızla yükselerek istikamet 2450 rakımlı Camiboğazı Yaylası ve Çağılgöl. Burada öğle yemeğinde mangal keyfi. Akşam saatlerinde döneceğimiz Trabzon'da havalimanına transfer ve bir daha ki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Etiketler:  


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Programdaki tüm uçak biletleri
Havalimanı vergileri
Programdaki tüm transferler
Programdaki konaklamalar
Programdaki tüm kahvaltılar
Programdaki tüm öğle yemekleri
Programdaki tüm akşam yemekleri
Programdaki müze ücretleri
Programdaki tüm transferler
Yurtdışı Çıkış Harcı
Türsab seyahat sigortası
Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Yemeklerdeki alkollü içecekler
Fazla bagaj ücretleri
Program harici geziler
Vize ücreti
Kategoriler