Tasarımı Kaydet  Kapat

MADAGASKAR

MADAGASKAR

MADAGASKAR - 9 Gece 10 Gün

Hint Okyanusu'nda bulunan dünyanın dördüncü büyük adası Madagaskar, yaklaşık 100 milyon yıl önce Afrika anakarasından ayrılmış. Başlı başına bir kıta olan Madagaskar, kendine özgü bitki örtüsü ve canlı türleriyle dünyanın başka hiç bir yerinde göremeyeceğiniz eşsiz bir doğaya ve sıcak halkının yarattığı bir kültüre sahip. Zaten bu adada yaşayan canlıların %95'ini dünyanın başka bir yerinde görmek mümkün değil.
Bu seyahatte bir yanda adanın endemik canlılarını keşfetmenin mutluluğunu yaşarken diğer yandan da bırakacağınız gelirle dünyanın en özgün ve soyları tehlikedeki canlılarını korumada bir payınız olmasının gururunu duyacaksınız.

1. GÜN - Cuma İSTANBUL - PARİS

Air France Hava Yolları ile saat 18:45 de Paris'e hareket. 21:30 da Paris'e varış ve havalimanda ki otelde geceleme.

2. GÜN - Cumartesi PARİS - ANTANANARİVO

Air France Hava Yolları ile 10:15 de hareketle saat 21:55 de Madagaskar'ın başkenti Antananarivo'ya (kIsaca Tana) varış ve otele yerleşme. Geceleme otelde.

3. GÜN - Pazar ANTANANARİVO-PERİNET REZERVİ-ANDASİBE

Sabah, Antananarivo'nun doğusundaki yağmur ormanlarından oluşan Andasibe-Mantadia Milli Parkına hareket. İlk olarak, " Madagascar Exotic " adlı Marozevo kelebek çiftliğini ziyaret. Burada, aralarında ki en ünlüsü kuyruklu yıldız adlı Argema Mitri olan bir kaç kelebek türünün yanı sıra, ot üzerinde yaşayan " phasme " adlı böcekler, bukalemunlar, kurbağagiller üretilmekte. Başkent ile, ülkenin birinci limanı Tamatave ve en önemli çeltiklerinin bulunduğu Alaotra gölünün arasında ki kavşak şehir Moramanga'da bir mola. Öğlen yemeğinin ardından inanılmaz manzaralar eşliğinde Andasibe'ye doğru yola devam. Varışta Milli parkın içinde bir orman lodge'u olan otelimize yerleşme ve ardında özel rezervde bir gezi. Hava karardıktan sonra, lokal rehber eşliğinde bir gece yürüyüşü yaparak, daha çok Perinet diye anılan Analamazaotra rezervinin karanlıkta dolaşan canlılarını keşif. Akşam yemeği ve geceleme lodge da.

4. GÜN - Pazartesi ANDASIBE - ANTANANARIVO - ANTSIRABE

Sabah erken Perinet rezervi gezisine devam: Adanın sarmaşıklarla kaplı en yüksek ağaçlarına sahip bu bölgesin de çeşitli kuş, sürüngen, memeli ve lemurun yanı sıra sadece burada görülebilen, 70 sentimlik boyu ile zamanımızın en büyük lemur türü olan, kısa kuyruklu Indri İndri veya yöresel adıyla babakotoyu izleme imkanı. Bu geziden sonra, Tana üzerinden geçerek, ülkenin güneyine doğru ilerliyerek, Andsirabe'de öğlen yemeği. Öğleden sonra, çeltik tarlaları ve geleneksel kerpiç evleriyle Madagaskarın Yüksek Topraklar diye adlandırılan bölgesini keşfederek, adanın kalbinde ki Ankaratra sıradağlarının eteklerinde bulunan Ambatolampy kasabasında, mutfak aletleri yapan bir zaanatkar atölyesini ziyaret.
Akşam üstü, 1400 m yükseklikte bulunduğu için adanın en serin iklimine sahip ve fransız sömürgecilik döneminde tanınmış bir termal merkezi olan Antsirabe'ye varış. Koloniyal dönemden kalan meşhur termal otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. GÜN - Salı ANTSIRABE - FIANARANTSOA

Sabah, bol sodyum klorür içereren bölge suyundan dolayı " tuzun bol olduğu yer " anlamına gelen Antsirabe diye adlandırılan şehirde gezi. Kırmızı çiçekli ağaçlarla süslenmiş geniş caddelerin kenarlarında ki değişik mimarî stillerin sergilendiği evler ve erkeklerin yürüyerek çektikleri binlerce çek çek arabası şehire özel bir atmosfer katmakta. Termal faaliyetlerinin yanı sıra Antsirabe günümüz pamuk indüstrisinde de önemli bir rol oynamakta. Şehir gezisi esnasında bir yerel şeker imalâthanesi, nakış atölyesi ve yarı değerli taşların işlendiği bir atölye ziyaretleri. Öğlen yemeği için geleneksel el sanatlarıyla tanınan Ambositra'ya hareket. Ahşap oymacılık ve kakmacılığıyla tanınan Zafimaniry'de bir zanaatkar atölyesi ziyaretinden sonra çeltik ve tütün tarlaları arasından geçerek Fianarantsoa'ya doğru yola devam. Şehir gezisinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6. GÜN - Çarşamba FIANARANTSOA - RANOHIRA

Kahvaltıdan sonra, bağların süslediği manzaraların ortasından geçerek, güzel şarapları ile tanınan ve bütün güney'den gelen hayvan sürülerinin buluştuğu yer olan Ambalavao'ya varış. Burada Çarşamba ile Perşembe günleri, Madagaskar'ın en büyük hörgüçlü öküz pazarı kurulmakta. Hörgüçlü öküz, günümüzde de Madagaskar halkı için bir zenginlik ve güç sembolü olmaya devam etmekte. Ambalavao şehrinin diğer bir özelliği ise avoha bitkisinden üretilen ve çiçek içeren meşhur Antaimoro kağıdı imalâtıdır. Geleneksel Antaimoro kağıt fabrikası ziyaretinin ardından Ranohira'ya doğru yola devam: yol boyunca, bazılarının kutsal olarak kabul edildiği kayalıkların içinden ve Horombe platosunda ki "güney'in kapısı" olarak andlandırılan "üç yuvarlak tepe" leri geçerek Ranohira'ya varış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7. GÜN - Perşembe İSALO ULUSAL PARKI

Gün boyunca Jürasik dönemde yağmurun ve rüzgarların şekillendirdiği, kumtaşı ve sedimanter kayalardan oluşan Isalo Ulusal Parkının keşfi. Lokal rehber eşliğinde, ulusal parkın en güzel yerlerinden biri olan, çeşitli kuş ve lemur türleri yaşadığı, çok değişik endemik çiçekler bulunduğu Makis kanyonunda ki el değmemiş ormanlarda yürüyüş. Günün en zevkli anlarından biri ise, hiç şüphesiz, harika bir doğal havuz olan periler şelalesinde yüzerek serinlemek olacak. İsalo Penceresinde gün batımını seyretmenin ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8. GÜN - Cuma RANOHIRA - TOLİARA - İFATY

Sabah, Toliar'a hareket. Yol boyunca Ilakaka bölgesinde safir arayıcılığı yapan insanların oturdukları saz evlerden yapılmış mantar köyleri, dev gövdeli baobab ağaçlarını, aloes bitkilerini, sütleğengilleri (kalın yapraklı ve suya pek ihtiyaç duymayan bitkiler) ve Mahafaly etnik grubunun geometrik desenler ile günlük hayatını betimledikleri resimlerle süslü mezarlarını keşfediyoruz. Okyanus kıyısında bulunan ve üzerinden Oğlak Dönencesi'nin geçtiği güneyin en büyük şehri olan Toliara'ya (Fransız adı olan Tulear yaygın bir şekilde hâlâ kullanılmaktadır) varış. Öğlen yemeğinin ardından, çok güzel bir deniz kabuğu pazarının bulunduğu şehirde gezinti. Toliara'dan bir kum pistiyle ulaşılan ve küçük bir tatil merkezine dönüştürülmüş balıkçı köyü İfaty'ye hareket. Madagaskarın en büyük mercan resiflerinin karşısında bulunan otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

9. GÜN - Cumartesi İFATY - TOLİARA - ANTANANARIVO

Sabah otelde serbest zaman. Öğlen yemeğinin ardından Tulear hava limanına transfer ve Antananarivo'ya hareket. Akşam üstü şehir turu: " Yüksek Toprakların " geleneksel evleri, Ambohimanga kraliçesinin ve başbakan Rainilaiarivony'nin eski saraylarının bulunduğu tarihî yukarı şehir ve aşağı şehri gezilerinden sonra 21 km uzaklıkta bulunan, Merina monarşisi ve Madagaskar'ın Kırallığın beşiği olan ve Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmış Ambohimanga Kıraliyet Tepesinin keşfi. Akşam yemeğinden sonra hava limanına transfer.

10. GÜN - Pazar ANTANANARIVO - PARİS - İSTANBUL

Air France Hava Yolları ile saat 00:50 de hareketle saat 10:40 de Paris'e ve saat 16:55 de İstanbul'a varış.

Etiketler:  


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Programdaki tüm uçak biletleri
Havalimanı vergileri
Programdaki tüm transferler
Programdaki konaklamalar
Programdaki tüm kahvaltılar
Programdaki tüm öğle yemekleri
Programdaki tüm akşam yemekleri
Programdaki müze ücretleri
Programdaki tüm transferler
Yurtdışı Çıkış Harcı
Türsab seyahat sigortası
Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Yemeklerdeki alkollü içecekler
Fazla bagaj ücretleri
Program harici geziler
Vize ücreti
Kategoriler