Tasarımı Kaydet  Kapat

MYANMAR (BURMA)

MYANMAR (BURMA)

MYANMAR (BURMA) - 8 Gece 9 Gün

Kaşif krallar tarafından efsanevi İrrawaddy nehri kıyılarında inşa edilmiş Bagan'ın büyüsü, Mandalay'ın çekiciliği, İnle Gölü’nün tatlı serinliği ve eşsiz manzaraları, inanılmaz güzellikteki Schwedagon tapınaklar şehri ile gizemli ve büyüleyici bir ülke Myanmar.

1. GÜN - Cuma ISTANBUL - BANGKOK

23:40 THY ile Bangkok'a hareket.

2. GÜN - Cumartesi BANGKOK – YANGON

12:40'de Bangkok'a varış. Akşam üstü uçakla Yangon'a hareket. Karşılama ve otele transfer.

3. GÜN - Pazar YANGON - HEHO - INLE GÖLÜ

Sabah, Yangon'un en meşhur ve en kutsal mabedi olan devasa Schwedagon Pagodası ile görkemli "Yatan Budha" heykeliyle ünlü Chauk Htat Gyi pagodasını ziyaret. Öğle yemeğinden sonra uçakla Heho'ya hareket. Varışta bir saatlik kara yolu ve 30 dakikalık tekne yolculuğuyla otele transfer. Gölün kıyısındaki sazlıkların ortasında çok özel bir konumu olan otele yerleşme. Akşam özel yıl başı yemeği otelde.

4. GÜN - Pazartesi INLE GÖLÜ

Gün boyu, tekne ile sazlıkların arasında kendine özgü yaşam tarzları olan balıkcı köylerinin ve yüzen tarlaların arasından geçerek gölün güneyindeki, eski San Krallığın başkenti olan Sagar ören yeri gezisi. Çok değişik ve ilginç manzaralar göreceğiniz, keyifli saatler geçireceğiniz bir gezi.

5. GÜN - Salı INLE GÖLÜ - HEHO - MANDALAY

Sabah, otelden tekne ile hareketle, Inle Gölü'nün üzerinde yaşayan Intha halkının ilginç hayatına tanık olacağınız: ayaklarıyla kürek çeken balıkçıları, yüzer bahçeleri, tahta kazıklar üzerinde oturan evleri, el sanatları atölyelerini ve "Sıçrayan Kediler" Manastırı ile Phaung Daw Oo Pagodasını göreceğiniz yarım günlük bir gezinin ardından öğlen yemeği ve uçakla Mandalay'a hareket. Varışta otele transfer ve zaman müsait ise şehre hakim tepenin üzerindeki pagodadan gün batımını seyir.

6. GÜN - Çarşamba MANDALAY - AMARAPURA - AVA - SAGAING - MANDALAY

Gün boyu, Mandalay etrafında bulunan eski başkentlerin gezisi: Amarapura'da binden fazla keşişin yaşadığı ve okuduğu Budist Manastırı, Kuthodaw Pagodası, Sagaing Tepesinde bulunan Soon U Ponnya Shin pagodası, at arabalarıyla Ava Adası keşifi ve 200 senelik, tek ağacıdan inşa edilmiş, uzun bir köprü olan U Bein'de gün batımını izledikten sonra Mandalay'a geri dönüş.

7. GÜN - Perşembe MANDALAY - BAGAN

Sabah, yolcu gemisi ile Bagan'a hareket. Gün boyu Myanmar'ın en büyük nehri olan Irrawaddy üzerinde kum tepeciklerinin arasından dolaşa dolaşa geçerek ilginç manzaralar seyredeceğiniz bu yolculuk size keyifli anlar yaşatacak. Akşam üzeri Bagan'a varış ve otele yerleşme.

8. GÜN - Cuma BAGAN

Sabah, renkli Nyaung Oo pazarından sonra, 2220'den fazla tapınak ve pagodanın bulunduğu inanılmaz büyüklükte ve şaşırtıcı güzellikteki Bagan antik şehri ve kutsal alanı kalıntıları gezisi. Bagan'da kalacağınız iki gün boyunca, bu ilginç ve şaşırtıcı boyuttaki tören yerinde bulunan tapınak ve pagodaların en güzel örneklerini keşfedeceksiniz: Schwezigon Pagodası, Htilominlo ve Schuguyi Tapınakları, burada göreceğiniz en özel yerler arasındadır. Bir tapınağın tepesinden gün batımı seyrettikten sonra otele dönüş. Geleneksel kukla gösterisi eşliğinde Akşam yemeği.

9. GÜN - Cumartesi BAGAN - YANGON

Sabahtan Bagan gezisine devam: duvar resimleri ile meşhur Ananda Tapınağı ve Manastırı, Manuha Tapınağı, By Aukgui Tapınağı... Nehrin kıyısında öğlen yemeği ve akşam üstü uçakla Yangon'a hareket. Akşam, Yangon'un en şık lokantası olan "Le Planteur" de veda yemeği.

10. GÜN - Pazar BAGAN - YANGON - BANGKOK

Gün boyu, Yangon gezisi: son Mandalay hanedanlıklarından miras kalan ve sayısız hazineyi barındıran Ulusal Müze, Çin mahallesi ve pazarı, Sule Pagodası. Son olarak, meşhur Bogyoke (Scott) Pazarında serbest zaman. Akşam üstü uçakla Bangkok üzerinden saat 22:45'te THY ile İstanbul`a hareket.

11. GÜN - Pazartesi İSTANBUL

05:40'de İstanbul'a varış

Etiketler:  


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Programdaki tüm uçak biletleri
Havalimanı vergileri
Programdaki tüm transferler
Programdaki konaklamalar
Programdaki tüm kahvaltılar
Programdaki tüm öğle yemekleri
Programdaki tüm akşam yemekleri
Programdaki müze ücretleri
Programdaki tüm transferler
Yurtdışı Çıkış Harcı
Türsab seyahat sigortası
Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Yemeklerdeki alkollü içecekler
Fazla bagaj ücretleri
Program harici geziler
Vize ücreti
Kategoriler