Tasarımı Kaydet  Kapat

ÖZBEKİSTAN

ÖZBEKİSTAN

Çöldeki İnci Taneleri Taşkent - Semerkand - Buhara - 8 Gece 9 Gün

1. GÜN (Pazartesi)

Saat 21:30'da Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. Özbekistan havayolları kontuarında check-in işlemleri yapılarak yaklaşık beş saat sürecek İstanbul - Taşkent uçuşumuza başlıyoruz.

2. GÜN (Salı)

Özbekistan otel'e(4 yıldız) varış ve kahvaltı.Kahvaltı sonrası Emir Timur müzesi, Özgürlük ve Halklar Dostluğu meydanları, Cesaret Abidesi, Cuma Camisi, Kukeltaş Medresesi, Kaffal Şaşı Türbesi, Tilla Şeyh Camilerinin gezilmesinden sonra otele dönüş ve akşam yemeği.

3. GÜN (Çarşamba)

Özbekistan otel'den check-out işlemleri yapılarak Buhara uçuşumuz için Taşkent havalimanına gidiş ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra Buhara'ya yaklaşık bir saat süren yolculuk ardından Buhara otel'e (4 yıldız) check-in. İstirahat sonrası panoramik şehir turu ve alış-veriş turu ardından otele geliş. Akşam yemeği.

4. GÜN (Perşembe)

Sabah kahvaltısı ardından Şah-ı Nakşibandi Hz. Mir Arab Medresesi, Mescid-i Kelam ve Ark Kalesi ziyaretleri ardından otele dönüş ve akşam yemeği.

5. GÜN (Cuma)

Sabah Kahvaltısı ardından Semerkand'a otobüsle gidilecek yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca Gizhduvan (Gizhduvan Türbesi), Karshi (Astam-Bobo Külliyesi), ve Shakhrisabz'ta (Darus Sadet ve Darus Tillavet Külliyesi) görülerek Semerkand'a varış; Afrosiab otel'e (4 yıldız) check-in ve akşam yemeği.

6. GÜN (Cumartesi)

Sabah kahvaltısı ardından sonra İmam Buhari Hz.Külliyesi,Shakhi Zindah Külliyesi,Gur Emir Külliyesi,Bibi Hantun Cami'sinin görülmesi ve Taşkent Özbekistan otel'e (4 yıldız) hareket.Özbekistan otelde akşam yemeği.

7. GÜN (Pazar)

Sabah kahvaltısı ardından Ahmed Yesevi Hz.lerinin Külliyesini ziyaret etmek üzere otobüs ile Kazakistan'da bulunan Türkistan bölgesine varış ve ziyaretler ardından Taşkente dönüş Özbekistan otelde akşam yemeği.

8. GÜN (Pazartesi)

İstanbul'a dönüş için Özbekistan otelden check-out ve Taşkent havalimanına varış. Yaklaşık beş saat süren bir yolculuk sonrası İstanbul'a varış.

Etiketler:  


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Programdaki tüm uçak biletleri
Havalimanı vergileri
Programdaki tüm transferler
Programdaki konaklamalar
Programdaki tüm kahvaltılar
Programdaki tüm öğle yemekleri
Programdaki tüm akşam yemekleri
Programdaki müze ücretleri
Programdaki tüm transferler
Yurtdışı Çıkış Harcı
Türsab seyahat sigortası
Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Yemeklerdeki alkollü içecekler
Fazla bagaj ücretleri
Program harici geziler
Vize ücreti
Kategoriler