Tasarımı Kaydet  Kapat

TOSCANA

TOSCANA

Toscana - 3 Gece 4 Gün

Floransa ve Siena'nın sahip olduğu kültürel zenginlikler ve sakin yaşam tarzı sayesinde Toscana geçmişten beri, İtalya'nın gezginleri en çok çeken bölgelerinden biri oldu. Uçsuz bucaksız yeşil vadileri, üzüm bağları, ortaçağ kaleleri ve kasabalarıyla Chianti bölgesi, Toscana'nın sembolü sayılabilir. Toscana mutfağı, zeytinyağıyla hazırlanmış sebze yemekleri, tahılları, et yemekleri ve tabiki şarabıyla bir yemek festivali gibidir. Bu seyahat boyunca göreceğiniz kültürel zenginliklerin yanında bu çok özel mutfağıda tatma imkanı bulacaksınız.

1. GÜN - Cuma İstanbul – Milano – Florensa - Chianti Bölgesi - Siena

Sabah Alitalia ile Milano üzerinden Floransa’ya uçuş. Gelişte karşılama ve otobüsle Chianti Bölgesine gitmek üzere yola çıkış. Greve in Chianti’nin yakınlarında bütün bölgeye hâkim bir konumda bulunan Ristorante Castello Vicchiomaggio’da, malikâne’nin kendi ürettiği şaraplar eşliğinde öğlen yemeği. Öğleden sonra, yol boyunca yeşil dağ ve vâdilerden oluşan Chianti bölgesinin neredeyse her tepesinde ki şatoları ve eteklerinde ki bağları seyrederak Radda in Chianti’ye varış. Yürüyerek keşfedeceğiniz bu küçük Ortaçağ kasabasında ki gezintinin ardından Gaiole in Chianti’ye hareket. Chianti’nin meşhur Ricasoli’nin şarap mahzenlerinde bölge şarapları degüstasyonunun ardından Siena’ya doğru yolumuza devam ve otele yerleşme. Akşam, eski Siena’nın sokaklarındaki Compagnia dei Vinattieri restoranın son derece hoş atmosferinde bölge şarapları eşliğinde lezzetli bir yemek.

2. GÜN - Cumartesi Siena – San Gimignano – Bolgheri – Siena

Sabah, kristal üretiminiyle ünlenmiş Colle di Val d'Elsa’ya hareket. Surlarla çevrili bu küçük Orta Çağ kasabasında kısa bir gezinti ardından yakın bir mesafede bulunan San Gimignano'ya varış. Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmış ve uzun kuleleri ile çok değişik bir yapıya sahip olan San Gimignano, Toskana’nın en pitoresk kasabalarından biridir. Daha sonra, sahile yakın bir bölgede bulunan Bolgheri’ye hareket. Tarım turizmini yapan Azienda Agroturismo Trincali’de yerel ürünler ile hazırlanan, zeytin yağı, sebze, şarküteri, şarap, peynir ağırlıklı ve son derece lezzetli bir öğlen yemeği. Öğleden sonra Siena’ya dönüş. Ortaçağ’da Floransa’dan önce altın çağını yaşamış olan ve Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınan şehrin tarihi merkezinde gezinti. Gezilecek en meşhur yerler arasında, 16.cı yüzyıldan beri “Palio” at yarışlarına ev sahipliği yapan ve bir deniz kabuğu biçimindeki Piazza del Campo Meydanı’nın güzel binaları ile taş ve renkli mermerden yapılmış olan görkemli Duomo Katedrali’ni sayabiliriz.
Günün bitiminde, Toskana ile yerel Siena mutfaklarının lezzetli bir sentezini sunan Nello la Taverna’da, Chianti şarapjarı eşliğinde keyifli bir akşam yemeği.

3. GÜN - Pazar Siena - Montepulciano - Orcia Vadisi - Siena

Gün boyu Siena’nın güneyinde bulunan bölgelerin keşfi. İlk etap Montepulciano kasabası. Yüksek bir tepe üzerinde kurulmuş olan ve Rönesans tarzı binalarla süslü Montepulciano, en çok “asil şarap” anlamına gelen Vino Nobile ile tanınmakta. Ana meydana giden “Corso” sokağı boyunca gezinti. Daha sonra Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmış olan Val d’Orcia (Orcia Vadisi) turu. Rönesans’ın en iyi planlanmış şehirlerin biri olarak kabul edilen Pienza’da kısa bir gezinti. Son derece şirin bir kasaba olan San Quirico d'Orcia’daki Trattoria al Vecchio Forno’da öğlen yemeğinin ardından Montalcino’ya doğru yola devam. Brunello şarapları ile bölgenin en meşhur kasabası olan Montalcino’nun tarihi kale ve merkezini gezdikten sonra, Frescobaldi mahzenlerinde bir şarap degüstasyonu. Akşam üstü, Chiesa kasabası üzerinden Siena’ya dönüş. Siena’nın en lezzetli restoranlarından biri olarak kabul edilen Antica Trattoria Botteganova (1 Michelin yıldızlı) akşam yemeği.

4. GÜN - Pazartesi Siena - Florensa - İstanbul

Sabah erken Floransa’ya hareket. Medici ailesinin teşvik ettiği Hümanizmin ve İtalyanların Quattrocento diye adlandırdıkları Rönesans’ın beşiği olan Floransa’nın önemli tarihi eserlerini ziyaret: Duomo Meydanı; Duomo Santa Maria del Fiore Katedrali; Signoria Meydanı; Arno Nehri üzerinde kurulu şehrin sembolü Ponte Vecchio Köprüsü… Son öğlen yemeği, İtalyan mutfağının güzel örneklerini tadacağınız Ristorante Palazzo Gaddi’de.

Akşam üstü hava limanına transfer ve Alitalia ile saat 17:15’de hareketle Milano üzerinden 00:55'de İstanbul’a varış.

Etiketler:  


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Programdaki tüm uçak biletleri
Havalimanı vergileri
Programdaki tüm transferler
Programdaki konaklamalar
Programdaki tüm kahvaltılar
Programdaki tüm öğle yemekleri
Programdaki tüm akşam yemekleri
Programdaki müze ücretleri
Programdaki tüm transferler
Yurtdışı Çıkış Harcı
Türsab seyahat sigortası
Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Yemeklerdeki alkollü içecekler
Fazla bagaj ücretleri
Program harici geziler
Vize ücreti
Kategoriler