Tasarımı Kaydet  Kapat

VİETNAM - KAMBOÇYA

VİETNAM - KAMBOÇYA

VİETNAM - KAMBOÇYA 8 Gece 9 Gün

Binlerce yıllık bir kültüre ve rüya gibi manzaralara sahip, Çin Denizi ile dağlar arasındaki ülke Vietnam... Kuzeyden güneye birbirinden farklı yüzler gösterir bu topraklar: Hanoi kenti ve sömürge mimarisiyle Tonkin, Kızıl Nehir, Hoa Lu ve Ha Long Körfezi'nin soylu manzaraları ve eski Saygon, yeni Ho Chi Minh City...
Kamboçya ise, yaşayanlarının hayatlarını Mekong nehrinin ve Tonle Sap gölünün ritmine göre ayarladıkları küçük bir ülke. Buna karşın Khmer İmparatorluğunun ve harika Angkor Tapınaklarının azameti gezenlere unutamıyacakları renkler sergilemekte...

1. GÜN - Cuma ISTANBUL - BANGKOK

THY ile saat 23:40'ta Bangkok'a hareket.

2. GÜN - Cumartesi BANGKOK - HANOI (VİETNAM)

Saat 13 :40'da Bangkok'a varış ve 17:45'te hareketle 19:30'te Hanoi'ye gelerek otele transfer.

3. GÜN - Pazar HANOI- HOA LU (THUNG NANG) - HANOI - HALONG

Sabah, otobüs ile Hanoi'nin güney-doğusunda bulunan ve 10ncu yy.da Vietnam'ın başkenti olan Hoa Lu'ya hareket. Kağnı arabalarıyla Bich Dong Pagodası gezisi. Thung Nang iskelesinden hareketle pirinç tarlaları ve dik kayalıklar arasında iki saatlik bir tekne turu. Öğleden sonra, Halong Körfezi'ne hareket. Akşam üstü, Halong'ta geleneksel "jonk" adlı ahşap tekne'ye yerleşme ve geceleme. Özel yıl başı yemeği teknede.

4. GÜN - Pazartesi HALONG - HANOI

Kahvaltıdan sonra, Unesco tarafında Dünya Mirası listesine alınmış ve yerel dilde "Ejderhanın denize indiği yer" anlamına gelen, 3000'den fazla dik kayalıktan oluşan Halong Körfezi'nin adaları arasında, tipik mağaralarında gezildiği beş saat süren tekne gezisi ve tekne üzerinde deniz mahsullerinden oluşan öğlen yemeği. Öğlenden sonra, Hanoi'ye dönüş ve Etnoloji Müzesini ziyaret. Akşam yemeği geleneksel Su Kuklaları gösterisi ardından yerel bir restoranda.

5. GÜN - Salı HANOI - HO CHI MINH CITY

Gün boyu Hanoi Şehir turu : sabah, Ho Chi Minh mozolesiyle ikametgahı ve Tek Sütunlu Pagoda, Tran Quoc pagodası, Vietnam'ın ilk üniversitesi olan 11nci yy.dan kalma Edebiyat Tapınağının gezilmesi. Hoan Kiem Gölü, Ngoc Son Tapınağının gezilmesi ardında Hanoi'nın eski sömürge mahalleleri arasında cyclo ile gezinti. Öğleden sonra uçak ile Ho Chi Minh City'ye hareket ve otele transfer.

6. GÜN - Çarşamba HO CHI MINH CITY

Gün boyu eskiden Saygon adıyla tanınan ve ülkenin ekonomik başkenti olan Ho Chi Minh City turu : sabah, Cho Lon (Chinatown) mahallesinde bulunan renkli ve hareketli Binh Tay Çarşısı, Vinh Nghiem Pagodası ve tipik bir lake atölyesi gezileri. Öğleden sonra, eski koloniyal mahallede bulunan Opera binası, katedral, postahane ve daha sonra da eski Başkanlık Sararyı (dıştan) ve Savaş Müzesi gezileri. Saygon Nehrinde yapılacak bir tekne gezisi esnasında akşam yemeği.

7. GÜN - Perşembe HO CHI MINH CITY - SIEM REAP (KAMBOÇYA)

Sabah erken, Cu Chi kırsal bölgesine hareket. Vietnam savaşının en yoğun yaşandığı bu bölgede, savaş esnasında Amerikalı birliklere karşı Viet Kong tarafından kullanılmış olan ve uzunluğu 250 km.yi aşan yeraltı tünellerinde gezinti. Öğlen yemeğinden sonra, Ho Chi Minh havalimanına transfer ve Siem Reap'e hareket. Siem Reap'e varışta, otele transferden önce, Ta Keo Tapınağı'nın tepesinden Unesco tarafında Dünya Mirası listesine alınmış Angkor üzerinde ki muhteşem güneş batışını seyir.

8. GÜN - Cuma SIEM REAP

Sabah, eski başkent Angkor Thom gezisi: Güney Kapısı, Budizmin acılı insanlara gülümseyerek acılarını alan dört değişik yüzünün betimlediği 54 kulesi ile ünlü Bayon Tapınağı, bir dağı anımsatan Baphuon Tapınağı, Kraliyet Sarayı, Phimeanakas Tapınağı, Fil Terası ve Cüzzamlı Kral Terası gezileri. Öğleden sonra, tüm tapınakların arasında en önemlisi sayılan ve Khmer mimarisinin ve sanatının bir baş yapıtı olan muhteşem Angkor Wat gezisi. Daha sonra, kutsal Srah Srang Gölü, Banteay Kdei Tapınağı ve devasa ağaç kökleriyle kaplı Ta Phrom Manastırı gezileri. Geleneksel Apsara dans gösterisi eşliğinde akşam yemeği.

9. GÜN - Cumartesi SIEM REAP

Sabah, 10.uncu yy.da pembe kumtaşından inşa edilerek dantel gibi oymalarla betimlenmiş olan ve khmer sanatının mücevheri sayılan enfes Banteay Srei ile küçük Angkor Wat denilen Banteay Samre Tapınakları gezileri. Öğleden sonra, Kamboçya'nın kalbini oluşturan Tonle Sap gölündeki Chong Kneas balıkçı köyüne hareket ve göl üzerinde yüzer köylerde geleneksel yaşamını sürdüren bölge halkının günlük hayatı ve yaşam tarzına tanık olacağınız çok ilginç ve güzel bir tekne turu. Akşam üstü Siemp Reap'e dönerek, genç Kamboçyalıların eski Khmer geleneksel taş ve tahta oymacılık eğitimini aldıkları okulu ziyaret.

10. GÜN - Pazar SIEM REAP - PHNOM PENH - BANGKOK

Sabah erken uçakla Phnom Penh'e hareket. Mekong Nehrinin Bassac ve Tonle Sap ırmakları ile kesiştiği noktada bulunan başkent Phnom Penh'de şehir turu: Kraliyet Sarayı, Gümüş Tapınağı, şehre adını veren Wat Phnom Tapınağı gezileri. Öğle yemeğinden sonra, çok sayıda Angkor öncesi heykeli barındıran Ulusal Sanat Müzesi ve art-déco mimarisi ile ünlü merkez çarşısında gezinti. Öğleden sonra hava limanına transfer ve Bangkok üzerineden saat 23:45 de THY ile İstanbula hareket.

11. GÜN - Pazartesi BANGKOK - ISTANBUL

05:40'ta Istanbul'a varış.

Etiketler:  


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Programdaki tüm uçak biletleri
Havalimanı vergileri
Programdaki tüm transferler
Programdaki konaklamalar
Programdaki tüm kahvaltılar
Programdaki tüm öğle yemekleri
Programdaki tüm akşam yemekleri
Programdaki müze ücretleri
Programdaki tüm transferler
Yurtdışı Çıkış Harcı
Türsab seyahat sigortası
Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Yemeklerdeki alkollü içecekler
Fazla bagaj ücretleri
Program harici geziler
Vize ücreti
Kategoriler